Workshop rýchlej chôdze s palicami

18.05.2019

Chôdza s palicami je ozdravno- športová aktivita so špeciálnymi palicami, ktorá v sebe nosí významný rehabilitačný potenciál. Vek, fyzická zdatnosť ani pohlavie nie je prekážkou k pravidelnému praktizovaniu. 

Práve naopak, táto aktivita má za následok zlepšenie fyzickej kondície, psychického zdravia a prispieva k udržaniu aktívneho životného štýlu v akomkoľvek veku. Vďaka zaťažovaniu 90% svalov celého tela predchádzame možným zraneniam, a to nám prináša viacero zdravotných benefitov. 

Pri správnom dýchaní a vhodnej technike posilníme vnútorné svaly chrbtice, efektívne okysličíme telo a zrýchlime krvný obeh. Zabezpečuje rozvoj svalovej hmoty a symetrické rozloženie hmotnosti medzi jednotlivé kĺby horných a dolných končatín. Chôdza s palicami nám zlepšuje aeróbnu kondíciu, koordináciu a hrubú motoriku. Slúži k prevencii nádorových ochorení či nadváhy a mimo toho nám spríjemní deň. 😊

Obmedzenia nie sú takmer žiadne. Tento druh pohybovej aktivity je vhodný aj pre ľudí s nadváhou, seniorov, detí a tehotné ženy.

Chôdza s palicami je aeróbna aktivita pri ktorej sa zapája veľké množstvo svalov, pri použití palíc sa na rozdiel od klasickej chôdze spáli o 40% viac kalórií a je vhodná pre pacientov s cievnymi ochoreniami. Chôdza je svojou finančnou nenáročnosťou a účinnosťou vhodná pre každého. Výhodou je celoročné využitie.

Čo Vám prinesie workshop?

  • Oboznámenie sa so správnou technikou chôdze s palicami.
  • Prednáška o správnom nastavení palíc, o správnom dýchaní a rozložení síl počas chôdze, správne zaťaženie pohybového aparátu.
  • Efektívna a jednoduchá rozcvička s pomocou palíc, tak aby si nikto neublížil.
  • Vhodný strečing po záťaži.

Kedy a kde?

V sobotu 18.5.2019 v DEVA Gyme v Topoľčanoch o 09:00 do 12:00. Praktická časť bude v Tovarníckom parku.

Cena: 15€

Platba na mieste.

Čo si priniesť?

Fľašku s vodou, nastaviteľné palice na chôdzu, malý uterák, športovú obuv a oblečenie

Počet miest je obmedzený, preto neváhajte a prihláste sa čo najskôr.