Kraniosakrálna terapia   Uzdravujúca sila organizmu 

07.11.2017

V dnešnej dobe má čoraz viac ľudí problém so spánkom a samotným oddychom. Znie to trochu ironicky, pretože práve oddych a voľný čas je tá časť na dňa na ktorú sa väčšina z nás teší najviac. Dokážeme však vypnúť našu myseľ a uvoľniť naše telo natoľko aby sme sa znovu cítili plný energie ?

Naša nervová sústava je pod stálym tlakom a veľakrát nie len od nej, ale aj od seba samých očakávame najlepší možný výkon. Dá sa to len v tom prípade pokiaľ je naše telo správne nastavené. Riešenie môže byť jednoduchšie ako sa zdá. Kraniosakrálna terapia.

Počas tejto terapie sa nervová sústava dostáva do fázy pokoja. Telo spustí samoliečebné procesy a bunky začnú regenerovať. Kranioakrálna terapia má účinok na všetky ochorenia je úplne pre každého.

Dr. Upledger si koncom 20. storočia počas operácie chrbtice všimol pulzácie v oblasti chrbticového kanálu. Rytmické pulzácie nazval dychom života. Zistil že na tých miestach na tele kde tieto pulzácie chýbajú sa nachádza zdravotný problém. 
Pri aplikácii kraniosakrálnej terapie, terapeut prostredníctvom daných bodov na tele pozitívne ovplyvňuje spomínané pulzácie. Kraniosakrálna terapia je balančná technika primárne zameraná na nervovú sústavu, ktorej úlohou je zharmonizovať telo a psychiku človeka. 

Využíva sa najmä pri problémoch autonómnej nervovej sústavy ako napríklad:
-migrény
-tinitus (pískanie v ušiach)
-zášklby svalov
-poruchy spánku
-poruchy menštruácie
-neplodnosť
-únava
-vyhorenosť
-stres
-DMO

Ako sa Vaše telo a psychika vyrovnáva s každodenným stresom? 
Už jedna kraniosakrálna terapia nastoluje rovnováhu organizmu. Príďte si ju na vlastnej koži vyskúšať k nám do DEVA gymu.