Tradičná tantra yoga

05.04.2018

Tradičná tantra yoga je mocná liečivá kombinácia asán ( pozícií), dychových cvičení a meditácií, ktoré tisíce rokov prežívali v podzemí rodových línií drávidských klanov na juhu Indiem kde ma tiež tradičná tantra svoje pôvodne korene. 

Yoga bola vždy vstupnou bránou do sveta tradičných učení vychádzajúcich z védskej filozofiie ( tantry). Vychádza z predpokladu, že ak ľudská bytosť uvoľňuje a prečisťuje svoju fyzickú a jemnohmotnú realitu pomocou jógových, meditačných a dychových cvičení, dochádza k uvoľneniu a prečisteniu našeho vnímania seba samého a našeho života vo všetkých aspektoch, a taktiež v aspekte sexuálnom. Ako nechávame náš život rásť a rozkvitať v jeho plnom potenciáli, rastie a rozkvitá tiež naša sexualita, ktorá sa postupne mení z pudovej na vedomú, posvätnú, liečivú. 

Tradičná tantra yoga prináša z hĺbky vekov posolstvo uvoľnenia, liečenie a meditáciu tela na bunkovej úrovni. Dôrazom na jemné a nenásilné prevedenie asán v hlbokom ponore do tmy a ticha podvedomej múdrosti tela, zázračne rozširuje naše vnímanie plynutia telesnej vitálnej energie a zároveň ako vedľajší produkt láskyplne posúva hranice našej flexibility, lieči pohybovú sústavu a spevňuje svalovú hmotu. 

Tantra yoga bude sprevádzaná živou hudbou spievajúcich mís - prinesie uvoľnenie vo vibračnej lázni prastarých nástrojov a tibetských mís,ktoré naladia telo do vnútornej harmónie.

Yogova prax bude plynúť v meditatívnom tempe a budeme sa zameriavať na to, čo sa deje vo vnútri - v našom tele, čo nám umožní uvoľňovať staré vzorce, emócie a prúdenie energie.

Na záver sa môžete tešiť na meditáciu vo zvukovej lázni spievajúcich nástrojov. 

Tradičnou Tantra Jogou sprevádza: Kristy  

Zvukovibracie a hudebné tvorenie: Pavel 

CENA: 15€/osoba

DÁTUM: 5.4.2018 o 18:00 v DEVA Gyme (doba trvania cca 2-hodiny)