Ako sa zbaviť bolesti ramien raz a navždy

31.10.2017

Od bojovej zbrane k prepracovanému modernému systému cvičení... alebo ako sa zbaviť bolesti ramien raz a navždy...

Reč je o clubbelloch, ktorých pôvod siaha do viacerých krajín. V Rusku známe ako bulavy, v Iráne ako meel, no môžete ich nájsť aj pod názvom indian clubbell. 

Tak či onak spočiatku sa clubbelly používali pri boji zblízka a protivníkovi dávali len malú šancu na prežitie závisiac od zručnosti bojovníka, ktorý s clubbellom narábal.

Neskôr sa clubbelli začali využívať ako rehabilitačný prostriedok najmä ramien a ostatných častí tela, navyše začali slúžiť aj na zvýšenie celkovej fyzickej kondície. 

Tento nástroj ponúka široké množstvo cvikov zameraných prakticky na celé telo. V rámci rehabilitácie sú vhodné nižšie váhy clubbellov (2-4kg), pričom na získavanie sily sú vhodné vyššie váhy (5 a viac kg).


V rámci rehabilitácie ramien clubbell pôsobí ako silová pomôcka, ktorá podporuje rozvoj mobility (pohyblivosti) ramenného kĺbu, pričom zároveň pomáha stabilizovať hlavicu rammenej kosti v kĺbe. 

Cvičenie s clubbellmi je teda vhodné aplikovať pri instabilitách ramenného kĺbu tzn. pri opakovane vyskočených ramenách a impigment syndrómoch. 

Pri problémoch a všeobecne v zmysle rehabilitácie je nutné aplikáciu clubbellov konzultovať s lekárom alebo fyzioterapeutom. Väčšina bolestí ramien vzniká v dôsledku ochabnutého svalstva v oblasti ramien v kombinácii s ich predsunutým držaním vrátane hlavy. 

Preto, či už máte radi pohyb alebo nie, máte zdravotný problém, alebo iba chcete vyskúšať nový pohyb, clubbelli sú tu práve pre vás.

Do clubbellovania priatelia!